Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Krah filozofije superiornosti i dominacije?

Komentari (25) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 četvrtak, 02 oktobar 2014 00:52
Novo
Posto je postojeci sistem medjunarodnog javnog prava propao odnosno potpuno se iskompromitovao OUN je zrela da bude raspustena kao bespotrebna organizacija. Poput Lige Naroda pre nje. U poenti teksta zagovara se osnivanje novih organizacija sto je kljuc za spasavanje normalnosti u medjunarodnim odnosima. To nije tesko napraviti, potrebno je samo malo vise kurazi nego sto je imaju "demokratski izabrani" prvaci. Problem ove epohe je u kukavicluku kao glavnoj karakteristici ljudi. Takvim su ucenjeni od strane medija, najubitacnijeg oruzja dominacije. Dominaciju sile ce obesmisliti normalni ljudi - svojim normalnim rezonovanjem i mirom prostodusnosti. O to se histericna dominacija razbija u paramparcad. U novo doba sa novim organizacijama.
Preporuke:
44
1
2 četvrtak, 02 oktobar 2014 01:11
VnedeljkoviĆ
Mnoge tzv. studije slučaja navode da "neželjen" sled događaja nikada ne nastupa odjednom, već kao niz uzastopnih propusta. Nakon toga se mnoge stvari odvijaju po inerciji i vode u nesreću.

Primeri se mogu naći prvenstveno u postupcima pojedinaca i manjih zajednica, a potom i u opštim, svetskim sukobima.

Sa druge strane, sukob između Zapada i Istoka nije samo u okvirima pojma demokratije.

Sila neumitno teži svom vrhuncu, pa je uravnoteženje te sile više stvar fizike nego demokratije.

Stoga, u sukobu velikih sila, dogovor o nenapdanju ili objavi rata nije ništa drugo nego uravnoteženje tih sila, ali uvek sa istim ciljem. To jest, kao potreba za apsolutnom dominacijom u budućnosti.

Sve ostalo: ravnopravnost, pravo, pravda, jednakost itd.., ostaje u domenu teorije do neke nove podele resursa - o čemu je uostalom i reč na javnoj sceni.

Postojanje institucije UN je u tom svetlu samo prepreka na putu koja je kao takva nepotrebna, do sledeće velike katastrofe.
Preporuke:
26
1
3 četvrtak, 02 oktobar 2014 01:50
Observantes
Filosofija dominacije i superiornosti uopšte nije filosofija! Bazično, to je patologija ogranka nekad humane svesti koja nepripada ljudskoj rasi. Radi se o tome da je psihopatija s logistikom (vojno-ekonomskom i nezasitom) uspostavila monopolne kriterijume celokupnoj civilizaciji instrumentima zloupotrebljeog tehnološkog razvitka i arteficijalnim generisanjem kriza u kojima bi humanu svest alatima propagande, potom sankcija prevodili u animani status. Kao epilog sledio bi generisani rat. Tako animalni, svedeni, regionalno, oči bi vadili, glave bi skidali jedni drugima oni koji su unapred planirani za geopolitičke igre sa sve tim Kisindžerom kao geostrategom. Dok Srbi nedobiju zadovoljenje za stradalački HH vek, od ove i ovakve civilizacije nema ništa! Španski ambasador u Beogradu upravo poručuje kako je i zbog čega svet postao džungla!
Preporuke:
34
5
4 četvrtak, 02 oktobar 2014 03:43
Ujka Vasa
Kada, u kom istorijskom periodu je dominirao poredak slobode i jednakosti?
Preporuke:
30
8
5 četvrtak, 02 oktobar 2014 08:28
Reddy
Filozofija superiornosti je najizraženija baš u fazi gubljenja moći i javlja se kao njen svojevrstan eho. Otuda možemo očekivati još upornija i tvrdoglavija reagovanja onoga ko gubi dosadašnji uticaj i moć. Takva situacija ne bi trebalo nikoga zavarati da prisustvujemo trendu opadanja i gubljenja dosadašnje snage, moći i uticaja SAD na političkom, ideološkom, ekonomskom pa i kulturnom planu.
Preporuke:
30
1
6 četvrtak, 02 oktobar 2014 09:33
Christian
Još jedan maestralan tekst gđ. Koljević. Živimo u vremenima kada su kompromitovane sve velike ideje, ideje koje bile materijalizovane u velikoj borbi i žrtvama. Jedna od tih ideja je demokratija. Ona nema veze sa vladajućom plutokratijom i oligarhojom i ne treba da se brka sa njom. Svi oni koji paušalno i činjenično neutemenjeno napadaju principe demokratije i jednakosti, ne žele da se izjasne za koji poredak se oni zalažu. Istorijski paradoks je da su ove ideje još žive samo među iskrenim levičarima, dok sve one snage koje svoj legitimitet izvlače iz parola Američke i Francuske revolucije sa gađenjem i strahom okreću glavu na drugu stranu.
Zato, ne potcenjujte Obaminu dogmu, ima on veliki broj saveznika čak i među onima koji su formalno anti-globalisti, a tu istu dogmu, svesno ili nesvesno, tretiraju kao neupitan i neoboriv kamen temeljac svojih projekata. Svi oni su loši đaci istorije i ljubitelji Fukojamine kvazi-intelektualne egzibicije.
Preporuke:
21
3
7 četvrtak, 02 oktobar 2014 10:10
Reddy
Onima koji krajnje pesimistično sagledavaju današnju situaciju potrebno je saopštiti da i cela civilizacija ne bi dosegla aktuelni stepen razvoja da se nije i razvila u okruženju kakvo imamo. tj.pod uticajima i dejstvom gole sile i snage. Otuda, humanistički obziri jesu važni ali se mora znati da su oni tek "usputna civilizacijska podrška" nesputanom razvoju tehnološkog momenta uz pomoć koga se i isteruje taj demonski višak vrednosti koji volšebno okončava uvek u rukama onih koji vladaju uslovima proširene reprodukcije. I tako će biti sve dok čovečanstvo ne zbaci sa sebe jaram privatne svojine i logiku profita rukovođene interesom privatnog kapitala. Tako i humanistički principi gube znatno na svojoj privlačnosti.
Preporuke:
14
4
8 četvrtak, 02 oktobar 2014 10:29
Kiza
Evo danas je stigla jedna vest koja puno obecava. Posle onog danskog poljoprivrednika, seks manijaka i ludaka Rasmusena, na celo NATO ce izgleda doci Stoltenberg, ciji ji tata bio Norveski ambasador u Beogradu, gde je on odrastao. Vec cujem kolektivni izdah olaksanja u Moskvi! Ako Merkel uspe da progura Stoltenberga kod Amera, tesko da ce Evropa moci da ostane americka prcija za zapocinjanje rata. Americki rat protiv Rusije se seli na jug, u Tursku, Siriju, Afganistan i verovatno Severni Pol - Arktik, gde SAD i Kanada zajedno spremaju napad na Rusiju na severnom frontu. Verovatno je namera Merkelove da preko Stoltenberga vrati trgovinu s Rusima u Evropu, umesto konfrontacije, i da tako spasi i Nemacku i EU ekonomiju koje se strmoglavljuje u 3. receciju. Izvinjavam se Merkelovoj sto sam je zvao Baba Hitler. Jos samo da nalupa par samara onoj razgoropacenoj boraniji iz i oko bivseg SSSR-a, od Poljaka do LitEstoLitvanaca, i progura Juzni Tok pored Amerikanaca, pa da joj i sliku poljubim.
Preporuke:
14
3
9 četvrtak, 02 oktobar 2014 10:36
Deprogramer
Obama liberal!? Kisindžer poziva na nekakvu saradnju!? Ništa dalje od istine. Kako može biti liberal onaj koji uništava slobodno preduzetništvo, otima oružje, rastura od poreza, otima zemljište, vrši neverovatnu represiju nad hrišćanima, poništava individualizam, otima decu, gazi slobodu medija, uvodi obamacare ...? A ona Kisindžerova saradnja je ništa drugo nego uvlačenje RF u klopku i nametanje pravila igre, koje sami neće poštovati. Viđeno mnogo puta. Kao što već i rade u pomenutim UN, koje su ništa više nego instrument globalista.
Preporuke:
22
8
10 četvrtak, 02 oktobar 2014 10:38
Jovan Anastasijević
Besmislica je smatrati da je "prvobitna" OUN bila pravedna organizacija ravnopravnih država. Šio mi ga Đura! Otkud onda odjednom pravo veta velikim silama u SB UN? One su, naravno, još onda bile i ostale "ravnopravnije"? Isto tako je apsurdno gledište o apsolutnoj suverenosti država - znači ako ja prigrabim vlast u mojoj državi - npr. čak i državnim udarom i počnem da terorišem u njoj, niko ne sme da se meša, jer - zaboga, moja država je suverena (i ja, naravno, gazda u njoj)? Ma, neće biti? Setite se Iraka, Libije i sada Sirije, itd., itd. Zaključni pasus koji implicira mogućnost/potrebu stvaranja nove (pravednije, ravnopravnije, itd.) međunarodne organizacije je demagogija. Oduvek i zauvek - dok je sveta i veka vladalo je i vladaće pravo jačeg, bez obzira na šareni papir u koje je umotano, sa mašnicom, ili bez nje, i na prazne parole o demokratiji, solidarnosti, pravednosti, bratstvu svih ljudi, i sličnim iluzijama.Jedino što važi je ravnoteža snaga onih "ravnopravnijih"- i tačka!
Preporuke:
16
8
11 četvrtak, 02 oktobar 2014 11:04
mimi
U svetu i u UN postoje zemlje koje su malo vise i zemlje koje su malo manje ravnopravne.O ravnopravnosti mozemo da razgovaramo-ali ravnopravnost ne postoji, sem kao pojam. Cim govorimo o *filozofiji superiornosti* izbrisali smo pojam ravnopravnosti.
Ameri nikad nisu verovali u ravnopravnost,vec u svoju superiornost.Tako se i ponasaju.Sve u svetu oni najbolje znaju, njihovo pravo je najbolje i najvaznije.Njihov nacionalni interes je najvazniji u svetu. Bez obzira gde u svetu njihov nacionalni interes je iznad svega i iznad prava drugih naroda.
Preporuke:
15
2
12 četvrtak, 02 oktobar 2014 11:42
Reddy
@Jovan Anastasijević

Pa, kada ste se već toliko raspilavili o ravnopravnosti i o njenoj nepostojanosti morali bi/ste znati da ona ne postoji ni u samim temeljima društva, sve dok je osnovana na privatnoj svojini putem koje se vrši pljačka i najbezočnija krađa jer se tako uspostavlja režim robne razmene u kome se i sam rad realizuje samo kao odlomak robe radne snage za koju se ne dobija odgovarajuća naknada. A vi, kobajagi, ovde glumite žalost kako je nema tamo gde se ne može po prirodi stvari ni očekivati, u međudržavnim odnosima. Ravnopravnosti ima i mora je imati u međunarodnim relacijama. OUN je politička organizacija i u njoj dominira odnos među državama. Država je klasna tvorevina, stvorena na osnovu društvene nejednakosti. Kako je, onda, moguće gajiti iluzije o jednakosti kada su u pitanju OUN!?!?!?!?!? Bojim se sve da se ovde neko pravi previše naivan e da bi isterao samo njemu znane ciljeve. Kako u kapitalizmu može biti jednakosti ako vlada režim privatnosvojinskog prava!?!?
Preporuke:
7
6
13 četvrtak, 02 oktobar 2014 11:56
Ćutuk i Duduk
Da li je ovo uopšte sukob demokratije i "filozofije superiornosti i dominacije"?Pojam demokratije u Americi je krucijalan pojam.Sve što oni čine čine u znaku je"ljudskih prava"i demokratije.Demokratija je oduvek, a naročito sada, ono što ja pod demokratijom podrazumevam.Ona je i kod nas i u celom scetu način da se stvori neki oblik manipulacije većinom javnog mnenja.Šta mi imamo od demokratije?Ništa.Jedan prosvećeni diktator , sposoban da unapređiuje ekonomiju, brzo bi osvojio ovaj narod čim mu se matetrijalni položaj poboljša.Ovo da svako ima svoj koncept i svako vuče samo na jedniu stranu i uprošćeno prepričava ono što i vrapci cvrkuću po svetu,je smuti pa prospi.
Sve je isto kao uvek samo su tehnološke mogućnosti da se ubijamo basnoslovno uvećane.Razum nas jednako vodi u neizbežnost sukoba,osvajanja teritorija ili nacionalnih prirodnih bogastava.Napredak nauke u najvećoj meri zavisi od te potrebe moći za savršenijim načinima da bude iznad drugih.Taj nagon za osvajanjem je dominantan
Preporuke:
7
5
14 četvrtak, 02 oktobar 2014 12:52
Jovan Anastasijević
Za @Reddy: Da ste razumeli moj komentar, videli biste da kažem da su u međunarodnim odnosima ravnopravnost, pravednost, itd. iluzije. Konstatujem samo večito pravo jačega, i to je to. Ali – kad baš moramo o zlom kapitalizmu i privatnoj svojini (o čemu uopšte nisam govorio): Živeo sam dugo u socijalizmu (Jugoslavija) i dugo u kapitalizmu (Zapadna Evropa). Objasnite, kako to da napaćene, eksploatisane zapadne radničke mase nisu masovno išle na “privremeni rad“ u Jugoslaviju, nego baš obrnuto: jugoslovenski sretni i svesni radnici, samoupravljači – u zapadni pakao da se muče i pate (i to još posle uspešno završenih “petoljetki“? Kako to da niko sa Zapada nije bežao u istočni socijalistički raj, nego su i rizikujući život ljudi sa Istoka bežali na Zapad? Ne tvrdim da je život na Zapadu (bio) idealan – ali je u svako doba znatno bolji nego u socijalizmu, gde je samo “avangarda radničke klase“ živela dobro i (ponekad i nevoljno, iz neznanja i tuposti) uništavala mnogo toga čega se doticala.
Preporuke:
11
7
15 četvrtak, 02 oktobar 2014 13:07
Reddy
@Jovan Anastasijević

Gospodine,

vi, izgleda, ne razumete ili ne razlikujete pojam države od pojma nacije, naroda, shvatite kako hoćete. Otuda kod vas nastaju i problemi oko karaktera same OUN! Iako u njemu opstoji pojam naroda u pitanju je organizacija država koja ima svoja unapred zadata pravila i forume od kojih je jedan i Savet bezbednosti u kome, znamo, ko ima presudnu ulogu. Bez tih i takvih OUN ne bi se u ovakvom ili onakvom posleratnom miru ni živelo. Vi, međutim, polazite od idealnog pojma ravnopravnosti što je istorijski potpuno promašeno. Niti je postojalo niti je moguće, bar pri datim društveno-ekonomskim ustrojstvima. Napisah već kakvim! No, vi se ne date nego čak meni podmećete da vas nisam shvatio. A druga stvar, koju izvedoh iz karaktera prve, odnosi se ne na ono kako vi predstaviste već na neku daleko realniju situaciju koju vi, očigledno, usled ideološke zaslepljenosti, niste u stanju razumeti. Elem, zašto radnici iz socijalizma nisu trbuhom za kruhom ostajali u
Preporuke:
9
4
16 četvrtak, 02 oktobar 2014 13:14
Reddy
@Jovan Anastasijević

...svojoj zemlji ili išli na istok? Vi postavljate takvo pitanje bez imalo stida koji podrazumeva svest o stradanju sopstvenog naroda, zemlje i države, o žrtvama koje su u daleko većoj meri podneli svi sa istoka Evrope a daleko manje oni sa Zapada. I odatle izvodite krajnje sumnjiv zaključak o presudnoj privlačnosti jednog sistema nad drugim. Znate a toga niste ni svesni da se takvom uskogrudom logikom i danas mogu postavljati slična pitanja samo u obrnutom smislu. Zašto Zapad svojim kapitalom beži u komunističku zemlju kakva je Kina ili u do juče socijalističke zemlje!?!?!?!? Kako če/te na to odgovoriti sledstveno malopre aplikovanoj logici!?!?!? Socijalizam je rušen od samog svog postanka o čemu je, u kontekstu aktuelnih sankcija Rusiji, nedavno govorio i sam ruski premijer, Medvedjev, pominjući iste nametane SSSR-u od samog njegovog postanja. Eto zašto kao odgovor na vaše pitanje! Jer se socijalizmu nije dozvoljavalo da se uspravi na noge. Zato se i pribeglo
Preporuke:
10
5
17 četvrtak, 02 oktobar 2014 13:22
Reddy
@Jovan Anastasijević

...fašizmu i svim vrstama intervencija kako bi se u samom začetku poništilo ono od čega je drugom sistemu pretio nestanak. Zar o tome ne svedoče brojne posleratne američke i intervencije drugih imperijalističkih a kapitalističkih država i saveza? Šta su bile agresije na Koreju, Vijetnam, brojne latinoameričke i afričke države i režime ako ne spremnost da se onemogući brz i uspešan socijalistički razvoj. A šta je, naposletku bila i intervencija NATO-a na SR Jugoslaviju i predsednika Miloševića ako ne inhibiranje socijal-ekonomske politike koju je on lično vodio? I još nešto. Tražim odgovor od vas, godpodine, da mi kažete a zašto su i radnici iz drugih kapitalističkih zemalja takođe tražili uhljeblje u par evropskih država i SAD. Zašto ne, na primer, i u drugim kapitalističkim rajevima na zemlji kakvi su bili Indija, Bolivija, Portugalija, Grčka, Japan, Indonezija, Laos, Paragvaj, itd!?!?!? Tu ostajete nemi jer je i nemost vaše glasovito oružje!!!
Preporuke:
10
5
18 četvrtak, 02 oktobar 2014 14:24
stefan.borota@gmail.com
OVEŠTALO ZAVEŠTANjE
1) Zanimljivi prilozi g. Bogdane Koljević su korisno štivo u našoj štampi koja inače pati od neizlečive papagajske frazeologije. Utoliko je nužno osvrnuti se na neke pouke g. Koljević jer mogu izazvati nedoumice. Među te spada i njena dijagnoza o „konstruktivizmu i relativnoj umerenosti Henrija Kisindžera“ i sl.

Uzmimo za primer Nikson-Kisidžerovu politiku odnosa sa Kinom. Svesne da Kina bitiše pod ruskim nuklearnim kišobranom, SAD su u tu igru ušle sa dugoročnim ciljem ukupnog slabljenja SSSR-a u čemu su zamalo uspele. Ipak, neprikosnoveni globalni trijumf im je prvo pomutio Deng a kasnije i epohalni ruski političko-ekonomski preobražaj. Pošto je Rusija preživela taj salto mortale, sada je prilično jasno do čega je besprimerna pohlepa dovela SAD i njene „saveznike.“ Još jasnije je kako stvari stoje sa Rusijom i Kinom koje su zahvaljujući neuporedivom istorijskom iskustvu predupredile svoje neprijatelje.
Preporuke:
8
3
19 četvrtak, 02 oktobar 2014 14:26
stefan.borota@gmail.com
2) Posle Rusije, Kina je na neizbežnom putu da u potpunosti obezbedi svoj stvarni suverenitet. A nije daleko ni dan kada će im se ravnopravno pridružiti Indija.

SAD mogu koliko hoće da se hvališu sposobnošću istovremenog vođenja nekoliko ratova (jedan veliki i dva manja), da se porede sa starim Rimom(?) te da iz sumornog rasističkog arsenala trose o svojoj izuzetnosti(!). Ukoliko se blagovremeno ne urazume, sa dnevnog reda istorije će ih izbrisati jedan jedini, uporedni, veliki rat – na Atlantiku, Pacifiku i Arktiku.

Ali, vratimo se Kisindžerovom „konstruktivizmu“ i dodatno „relevantnom tragu“ koji je nesebično zaveštao „savremenoj američkoj spoljnoj politici.“ Iako je taj trag tokom vremena uveliko izbledeo, postoji jedno mesto gde je još uvek prisutan ožiljak Kisindžerovog shvatanja ravnoteže snaga. Zove se Kipar, čijoj je podeli sam kumovao. Tol'ko o Heinzu Alfredu, jer, srećom, g. Koljević nije pomenula njegove naslednike, uključujući notornog Zbigniewa Kazimierza. [,]
Preporuke:
11
0
20 četvrtak, 02 oktobar 2014 17:05
brzi
Ovde mnogi mešate neke pojmove ili si jih barem pogrešno tumačite.
Demokratija nije ništa drugo nego forma( ne suština) za odlučivanje, kde u stvari postoje samo dvoje pravila: prvo je da ima svako pravo da bira i drugo da ima svko pravo da je biran, sve ostalo su tehnikalije.
Ista priča je i sa pojmovima jednakost i ravnopravnost. Jednakost ne postoji nikde u prirodi, je jedino levičarski filozofski diskurz i ništa više. Dok ravnopravnost postoji u svim sređenim zemljama i je osnovica za demokratiju.
Sam osobno se ponajviše bojim različitih političkih demagoga sa svih nivoja ( od lokalnih gradonačelnika pa do vođa največih zemalja sveta) koji previše puta upotrebljavaju rečenicu jednakost umesto ravnopravnost.
Da i u Srbiji mnogi ne razumiju tih dviju pojmova podpuno, se videlo baš ovog vikenda u događanjima oko t.z. Prajda. Da je bilo shvačanje spomennutih pojmova u društvu normalno, od Prajda bi država preko poreza zaradila barem toliko koliko je sad potrošila za bezbednost.
Preporuke:
1
9
21 četvrtak, 02 oktobar 2014 17:51
MR
Gospodine Anastasijeviću, vi poredite Nemačku sa nekadašnjom Jugoslavijom. Kako možete tako nešto?! Vi poredite jednu razvijenu zapadnu zemlju sa industrijskom tradicijom sa jednom zemljom seljaka koja je 500 godina bila kolonija zaostale zemlje, Turske. Zapadna Evropa je prošla kroz industrijsku revoluciju u devetnaestom veku, Jugoslavija u dvadesetom. Prostudirajte kakvo stanje je tada bilo u Zapadnoj Evropi. Marks se nije pojaio slučajno. Jugoslavija je prošla relativno bezbolno. Devedeset osto su bili seljaci, svi su žurili da se presele u gradove. Kuda bi išao višak radne snage ako ne na Zapad kao gastarbajteri? Sećam se kako su preko noći ljudi (sa sela) gradili (nelegalne) kućice na Malom Mokrom Lugu (Dušanovac) da bi ih grad sutradan porušio. Tu su sada velike stanbene zgrade. Hajde da ne poredimo jabuke sa pomorandžama.
Preporuke:
9
1
22 četvrtak, 02 oktobar 2014 21:11
fristajlo
i druge, tj. koncepcije dominacije koja se rukovodi neprijateljskom logikom „mi” i „oni”.

Odnosno- fašističkom idejom o supremaciji.
Da, to što SAD rade jeste fašizam, samo malo mekši od Hitlerovog. "Bolje" lažu, to je sve.
Dobar članak, objašnjava suštinu sukoba SAD sa svetom, koji će i dalje eskalirati, sve dok ne shvate da će ih banksteri uvući u lavirint, iz koga nema izlaza.
Preporuke:
11
1
23 petak, 03 oktobar 2014 00:55
Brane, Italija
Situacija u Ukrajini je baš izolovala Rusiju a Ameriku i njene saveznike homogenizovala. Američka hegemonija ne sam da ne jenjava već se pojačava. Štaviše, Amerikanci su se pre uvek bavili jednim žarištem, a sada nesmetano preslišavaju Siriju, bave se Ukrajinom i Hong Kongom. Što reče narodni pesnik: jedno mu se srce malo umorilo, drugo razigralo, a na trećem ljuta guja spava.
Preporuke:
5
9
24 subota, 04 oktobar 2014 21:02
Bob
Brane & brzi

...to su srca dva... a nešto vam mnogo muka što gospodarima ne ide dobro? Brane, kog to preslišava amerika? Ludaci se toliko zaleteli, da uskoro neće znati ko i gde ih udara. Gledaj kako će ih uskoro Kinezi razbiti, tamo oko HK. Nego, brini ti za svoju platu, nešto nisu dobri izgledi.
Preporuke:
4
1
25 utorak, 07 oktobar 2014 19:26
Mico
Problem sa ovim naizgled sukobom Amerike i Rusije sa Kinom je da on ne postoji u obliku u kojem većina misli. Kina i Rusija na dlaku kopiraju američki ekonomski model sa time da su ljudska prava u te dve države značajno manja.

Nema tu nikakve suštinske razlike, samo borba za globalnu prevlast. Taj zamagljeni fokus suštine je još jedna pobeda udruženih bankstera. Nemojte ni na čas da sumnjate da su američki ruski i kineski banksteri i bogataši umreženi u zajedničom cilju. Novog svetskog poretka gde će bogati biti apsolutni vlasnici planete. Iz tog razloga Putin ima velikog problema sa vlastitim oligarsima koje može da zauzdava samo golom silom. I Kina će imati slične probleme kada popusti čeličnu pesnicu kojom drži narod.

Pogledajte popis ljudi Bilderberg grupe, u njemu ima i Kineza i Rusa. Svi oni rade na zajedničkom cilju.
Preporuke:
1
1

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner